Šesté pravidlo BDSM akcí praví: „S výjimkou použití obecně platné stopky není bez předchozí domluvy nebo výslovného souhlasu účastníků dovoleno komukoliv vstupovat do scének a akcí ostatních účastníků, a to ani slovem ani činem. V případě, že se zapojíte, dbejte pokynů účastníků a respektujte jejich hranice i zvyklosti.

Je na čase si tohle pravidlo asi zopakovat a pořádně si ho vysvětlit. A aby nám to šlo lépe, nastíním nějakou modelovou situaci: modelka stojí opřená o sloup na venkovní terase, spanker ji vyplácí různými nástroji. Jde o akci veřejnou, spanker preferuje exhibiční přístup.

Co je v naprostém rozporu s pravidly BDSM akcí:

  • jakkoliv fyzicky zasahovat, když to nemáte povolené a domluvené. Chápu, že jste zvědaví. Ale opravdu není v pořádku, že jen tak hodíte do placu: „a už alespoň hřeje?“ a strčíte ruku mezi jednotlivé rány a začnete cizímu subjektu osahávat zadek. Uvědomte si, že v tu chvíli nutíte oba aktéry zasahovat. Spanker musí přerušit akci, subjekt dát najevo nesouhlas, případně to rovnou stopnout. A když na vás (no jasně, že šlo o mě) začnu řvát, jestli si náhodou neděláte prdel, tak je dobré se alespoň omluvit.
  • ignorovat pokyny zúčastněných. Tohle je vůbec totální výsměch veškerým pravidlům. Když už jdete „jen tak kolem“ a seznáte, že je dobrý nápad subjekt plácnout přes prdel, i když k tomu absolutně nemáte oprávnění a nikdo vám to nedovolil, a spanker vám jasně řekne, ať na subjekt nesaháte, není dobrý nápad na just pokračovat tím, že se začnete kočkovat ještě se spankerem. Já chápu, že jste třeba kamarádi, že jste něco popili nebo co já vím, ale vážně vám přijde ok narušovat cizí hraní? Neodpovídejte – byla to řečnická otázka.

Co sice není v rozporu s pravidly, ale na oblíbenosti vám to nepřidá:

  • cíleně se nacpat do osobního prostoru hrajícího si páru. Klub je opravdu velký a je tam dost a dost míst vhodných k hraní, sezení, popíjení, kde si dát jídlo, nebo kde relaxovat. Řekněme, že si pár hraje tak, že provozují výprask a subjekt je opřený o stůl, který je v té chvíli prázdný. Ne, vážně není vůbec super, že si položíte talíř 5 cm od subjektu. Nebylo by to v pořádku i kdybyste se chovali slušně, ale pokud ještě navíc začnete akci komentovat a kecat do toho, je to vážně na dvě věci. Jíst jste mohli na kterémkoliv jiném ze 120 míst k sezení a nemusíte tím omezovat akci. Obdobně – kdybyste tam jedli, taky asi nebude ok, když vás někdo začne rušit tím, že vám odsune talíř, sedne si vám pod nos a začne si honit. Prostě zkuste pro Boha alespoň trochu respektovat osobní prostor lidí. Ne všichni jsou kontaktní a pokud si myslíte, že jsou vaše komentáře vtipné, tak ne, pro účastníky zpravidla nejsou.
  • narušovat akci vlastními fetiši a požadavky. Pokud si vaši přátelé hrají, a nedomluvíte se předem, nebo si nejste vážně jistí, prostě do scénky nevstupujte. Například pokud je někdo svázaný, nebo zavřený v kleci, neznamená to, že je bezprizorní a k dispozici. Když někdo právě dovázal, platí to samé. Ne, nechtějí svázat i vás. Ne, nechtějí si s vámi během scénky domlouvat hraní s vámi. Ne, nechtějí ani odpovídat na vaše dotazy ohledně vašich problémů. Prostě kdy si někdo hraje způsobem, který vás zajímá není to automaticky pozvánka pro vaše zapojení, přidružení, povídání.
  • hlasitě negativně komentovat. Zdůrazňuji to negativně. Nic nezvedne náladu tak, jako když uprostřed scénky slyšíte, že se divně tváříte u orgasmu, nebo že vám z pod trička leze špek. Jestli si hrají lidé, které nepovažujete za dostatečně estetické (vy povrchní pitomci), nekomentujte to. Jestli si lidé hrají způsobem, který nechápete, nekomentujte to a nesnažte se jim svůj názor sdělit. Nikoho neurážejte, nenapadejte, nehaňte jeho práci. Prostě pokud se vám něco nelíbí, tak se otočte a jděte do jinam.
  • projevovat podporu tam, kde není žádána. Já vím, že je občas těžké odolat, ale vždy zvažte, zda subjekt chce, abyste ho během akce utěšovali nebo cokoliv. To že se během akce dotyčný klepe, nebo zatíná ruku neznamená, že kdokoliv z okolí má právo přiběhnout, držet ho nebo hladit nebo nějak aktivně „podporovat“. Je fajn třeba kývnout na vrška, zda má subjekt dost pití, nebo mu není zima. Ale probůh odolejte a nemakejte hned na každého. Když bude chtít, tak si řekne.

Co je naprosto v pořádku:

  • reagovat na výzvy aktérů, pokud jsou v souladu s tím, na co máte čas/chuť. Není to vaše povinnost, je to na vás. Když vás třeba někdo požádá, abyste někoho přidrželi, nebo mu podali pití… není narušení scénky, když to uděláte. Doporučuji se před tím ale ujistit, že oba ví, co se děje a že někoho nevytrhnete z hraní. c
  • spoluvytvářet atmosféru u akcí veřejných. Samozřejmě, že ten, kdo akční na veřejnosti místo za zavřenými dveřmi ty diváky chce. Nebo strašně moc nechce a je součástí hry ho k tomu donutit. Ať tak nebo tak, atmosféra zájmu, pohledy, případně související komunikace je v pořádku. Přisedněte si blíž – mimo osobní prostor, ale nemusíte být na 10 metrů daleko (pokud nejde o pětimetrový bič), dívejte se, užívejte si. My vám nabízíme trochu z toho, co děláme, takže pokud vás to zajímá – hltejte, dívejte se, učte se a čerpejte inspiraci, nebo naopak zjišťujte, co vás nebere a co chcete jinak.
  • mluvit s aktéry po akci a po tom, co už zjevně neprobíhá popíča (after care), probrat vaše dojmy, otázky, nápady. Je normální sdílet a komunikovat, pokud dáte aktérům čas se trochu oklepat, napít, užít si vzájemné intimity.

Občas je ta interakce složitá, zvláště ve větší skupině lidí, kteří se baví a pijí. Já vím, že je to složité, ale když si jisti nejste, nepouštějte se do ničeho. A když už se do něčeho pouštíte, tak komunikujte a sledujte reakce. Jakýkoliv negativní ohlas si neberte osobně a prostě se stáhněte a dál nerušte.

NEPOSUZUJTE SITUACI PODLE SEBE. To, že je něco běžné ve vaší sociální bublině/partě neznamená, že je v pořádku u vedlejšího stolu. Zejména míra kontaktu a fyzického zapojení je opravdu výrazně odlišná mezi lidmi, kteří se znají a mezi cizími. To že vy někoho znáte roky neznamená, že automaticky s vámi něco chce mít. Zpravidla je to tak, že pokud by s vámi někdo něco mít chtěl, tak už vám to dávno řekl a prostě s vámi něco měl. Pokud ne, nesnažte se využít toho, že má veřejnou scénku. Respektujte introverty i v případě, že jsou exhibicionisté. Respektujte osobní prostor.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *