tabron.cz

BDSMlife.cz

      Již dříve jsem měla cukání udělat samostatnou sekci pro recenzi různých internetových zdrojů, serverů, blogů. Ale až dnes mám skutečně dobrý důvod. Tím je nová verze webu BDSMlife.cz, která mě osobně prakticky vzato nadchla.

      V případě tohoto webu nelze mluvit o webu komunitním. Základ celého webu je propojení původních dotazníků pro submisiv/dominanty. Pamatujete? Hnědé stránky s trochu nepříjemným písmem, které byly postupně rozšířeny o seznamku. Tento obsah naleznete na webu i dnes. Ovšem v čistém, přehledném a velmi příjemné designu.

      Každý uživatel má svůj „profil“. Možnost vložit fotky, vyplnit si dotazník (přiřadit si k novému profilu dotazník původní). K profilu přidat inzerát. Živé jsou i diskuse. Je zde sekce pro zadání akcí a srazů, mapa míst vhodných k provozování BDSM v přírodě, sekce s povídkami, radami a návody.

      Zde už ale budou někteří uživatelé křičet. Ono to totiž není až tak úplně jednoduché. Provozovatel webu zavedl velmi zajímavý systém bodování uživatelů. Jeden bod za (smysluplný!!!!) příspěvek v diskusi, 5 bodů za (vlastní, nikoliv staženou nebo nic neříkající) fotku, 15 za dotazník (vyplněný v nějakém procentu položek, nikoliv jen založený), až 150 bodů za ověření identity, body za aktivitu na chatu. Naopak mínusové body za opakované OT příspěvky, vulgaritu, stažené fotky.

      A k čemu to je dobré? Proč by to mělo vadit? Protože do většiny sekcí se bez bodů nedostanete. Je zajímavé, jak to nové uživatele prudí, že nemohou hned vše sosat a využívat – za nic. Přitom by stačilo nechat se ověřit. No ale ono je jednodušší veřejně řvát, jak to je špatně, než se tam rozkoukat. Nejčastější záštiplné poznámky jsou na sekci „nápady na vylepšení“, do kterého se nováčci nedostanou.

      Jen moje a možná špatná úvaha. Ale přirovnám to k zaměstnanci, který je v práci první den a chtěl by měnit zaběhnutý systém, protože ho nezvládá. Tam přijde všem normální, že je tu zkušebka, během které se nováček učí, seznamuje se a až pak může aktivně měnit. Tak proč by to mělo být jinak zde? Proč by někdo, kdo tu je 2 minuty a urazí se, že něco nemůže užívat hned, měl mít právo něco měnit?

      Dalším specifikem tohoto webu je neobvyklá, až naprosto a doslova neuvěřitelná angažovanost provozovatele. Rychlost, rozhodnost, razance… No ve zkratce se s tím nesere. Kdo přešlápne, letí. Kdo dělá z lidí voly, letí. Výsledkem je ještě větší uřvanost těch vyhoštěných, nicméně na webu vládne pohoda, klid a přátelská atmosféra.

      Možná právě množství lidí, kteří jsou vykopáni, resp. to, že tam zůstávají jen slušní uživatelé (banovány jsou i profiny a lidé opakovaně hledající pracovní otroky), zapříčiňuje i poměrně velkou úspěšnost v tom základním poslání webu – v seznamování.

      Ano, jistě, web má spoustu chyb. Ale bodejť by neměl?! Nová verze funguje asi 2 měsíce, nárůst uživatelů a aktivity je enormní, a celý web je spravován (pokud to dobře chápu) jedinou osobou.

      Takže shrnutí na závěr – jestli jste aktivní uživatelé, jestli se chcete podílet a potkávat se, vítejte na webu, kde „ověření“ není sprosté slovo a kde jsou lidé stejného zaměření jako vy.

««« Předchozí text: Jak nebýt idiot Následující text: Recenze PVC hraček z proBDSM.cz »»»

Tabron | 23. 8. 2012 Čt 17.54 | Deníček - veřejný, Recenze | trvalý odkaz | tisk | 3965x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář
reaguj[1] osobní zkušenost
vousek mejl 24. 6. 2014 Út 14.10

Tabron, měl bych tady k té tvé reklamě na zmíněný web pár postřehů z reality :

 • Bodový systém není úplně na hlavu, ale má svá úskalí. Bez určité hladiny bodů je většina webu pro nového uživatele nefunkční a nové body přibývají tempem hlemýždím. Jejich rychlejší získání by bylo možné právě v sekcích do kterých se však dlouho nejde dostat, což je paradox. Naopak masivní ztráta bodů až do mínusových hodnot může být dílem vteřiny po zbrklé reakci místního admina, který se občas vynoří v diskuzi aniž by se obtěžoval přečíst její počátek a průběh. Tím vzniká paradox, kdy přímo správci porušují pravidla vlastního webu ( nebo u svých oblíbenců toto porušování tolerují ). Odvolat se není kde, správce má vždycky pravdu a ostatní uživatelé jsou zticha, aby se to nesvezlo i po nich.
 • Je pikantní, že přímo v podmínkách webu ( konkrétně č.25 ) se píše, že přidělování bodů nemá žádná pravidla. Takže údaje, které tady píšeš jsou jen velmi orientační a platí jen někdy, pro někoho a v různé míře… Ostatně pozorná četba těch podmínek mi ve svých kličkách, neurčitosti a předvším kontrastu s realitou bezděky připomněla cosi z románu Hlava 22…
 • Nevím kolik toho víš o řízení firem, managementu a nastavování procesů, ale ty nejcennější potřehy často přinášejí právě lidé, kteří jsou ve firmě velmi krátce. Práskne je do očí něco, nějaká absurdita, kterou ostatní v důsledku svých zajetých kolejí a provozní slepoty už nedokázali uvidět. Je sice jasné, že tito noví lidé ( pokud nenastoupili rovnou do vedoucí funkce ) nemají „právo“ tu situaci měnit, ale vždy jsou alespoň vyslechnuti a jejich nelhostejnost ke kvalitě firemních procesů je brána ze strany rozumného vedení jako dobrý signál. Pitomec ředitel si samozřejmě nenechá poradit od nikoho, nebo jen od svých řiťolezů a se zbytkem personálu zásadně nekomunikuje. Na pár takových příkladů ze svého okolí si vzpomene snad každý…
 • Pokud jsou „nejčastější záštiplné poznámky v sekci nápady na vylepšení, do které se nováčci nedostanou“, pak je zřejmé, že je tam nepíší nováčci…
 • Prokazatelně není pravdou, že všichni z webu „vykopaní“ byli neslušní a všichni, kdo zůstali jsou slušní. Stačí nahlédnout… Dokonce i řada subek se tam chová s drzostí, která by zarazila i u domin.
 • Také je zajímavé o kolika nedávno založených a aktivních uživatelích se po pokusu o rozbalení profilu dozvíš, že „uživatel neexistuje“ ( tedy – byl smazán nebo se sám smazal ) a kolik dávno neaktivních uživatelů tam pořád visí. Domnělý výběr z „tolika možností“ tedy může být velmi zavádějící. I podle mých zkušeností je tam situace naprosto stejná jako na běžných, malých chatech. Denně je tam přilepených 30 až 40 pořád stejných lidí a jen výjimečně se krátce přihlásí někdo jiný.
 • Zus nějak dokázat nebo aspoň objasnit „poměrně velkou úspěšnost v tom základním poslání webu – v seznamování“, když většina diskuzních příspěvků tam je právě o problematickém až marném seznamování na BDSMLIFE. Jediný „enormní nárůst“, který jsem tam zaznamenal je počet denně přidaných mužských inzerátů a jejich nápadný nepoměr k ženským… O dominách už tam bylo dokonce zmíněno, zda vůbec existují nebo je to jen pověra a přelud jako yetti :-) Rovněž je do očí bijící počet uživatelek, které hned v profilu varují, že nikoho nehledají a reagují podrážděně, když si je někdo dovolí vůbec oslovit. Takže šance na skutečné seznámení je tam velmi teoretická. Snad ještě nižší, než u vanilkových seznamek.
reaguj[2] Postřehy "z reality" toho, kdo nechce
Tabron mejl web 17. 8. 2014 Ne 14.16

Já to vemu bod po bodu, chceš?

 1. Správci neporušují pravidla, protože je v pravidlech jasně dáno, že mohou bez jakéhokoliv varování v případě potřeby zasáhnout. K otevření většiny sekcí stačí se nechat ověřit (otázka 5minut). Aktivní uživatel dělá cca 20 bodů měsíčně, ale na začátku je to výrazně rychlejší. Aktivní uživatel nováček je schopen dělat 60 bodů měsíčně. Takže je to o tom chtít a nebýt líný. Nebo nechtít využívat cizí práci zdarma a zaplatit blbé 3 stovky na provoz.
 2. Nikoliv že pravidla nemá, ale že nebudou zveřejněna. Z praxe platí to, co píšu. Ale jistě, když někdo místo vlastních názorů jen nadává v diskusích o bodech, tak za to (kupodivu) body nejsou.
 3. :-D Pobavil jsi. Já se tím totiž živím. Na tom webu je třeba 30 dní aby ses do nápadů dostal. A je to logický filtr toho, aby tam lidé nepsali jako nápad něco, co tam dávno je a nebrali tak prostor relevantním nápadům, které se průběžně realizují a doprogramovávají.
 4. Neumíš číst. Nikoliv V sekci, ale K sekci.
 5. Jestli je to prokazatelné, tak to prokaž. A hodně štěstí. Já se zastávala několika lidí a když jsem viděla důkazy, bylo mi jasné, že jsem za debila. Nevěř tomu, že lidi, které „znáš“ jsou takoví, jak si myslíš a nedokážou v afektu, z vášně nebo zlosti být na ránu.
 6. Pleteš si lidi na chatu a pleteš si on-line uživatele. Ne každému vyhovuje chatování. Ano, pasivní uživatelé tam visí, ale aktivních jsou tisíce. Viz statistiky na webu
 7. Lidé, kteří jsou aktivní našli. Proto tam tolik žen a mužů nehledá. Když přišli, nebylo to tak. Důkazem je napříkalad i větší a větší počet párů na srazů Lajfka.
Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd:

Rss textů | Rss komentářů | Rss novinek | Statistika
© Tabron.cz All Rights Reserved.
Jakékoliv šíření obsahu a jeho částí je bez souhlasu vydavatele zakázáno.