Menu

Ekonomika záchrany BDSM klubu

3. 12. 2020 - Nezařazené

Na www.atikvolaopomoc.cz se prostřednictvím portálu hithit rozeběhla velká sbírka na záchranu jediného veřejného BDSM klubu v Čechách. Tenhle článek je o tom, proč je tak důležité pomoci a zapojit se, nebo proč neposlouchat finančně negramotné.

O co vlastně jde?

Předpokládám, že nikdo z vás není z Marsu a tak víte, že kvůli opatřením v rámci boje proti covid-19 je BDSM klub Praha (jinak také Ateliér) uzavřen. Už na jaře jsme všichni (vedení klubu i organizátoři srazů a akcí) bojovali s vládními opatřeními a museli dělat mnoho ústupků kvůli otvíračce, počtu židlí, pak zase provozu zahrádek. Po druhém úplném uzavření už majitelům došly klubové rezervy i osobní finanční prostředky a požádali prostřednictvím kampaně na hithitu o pomoc. 

Proč podpořit Atík?

Počáteční nadšení

Původní cílová částka projektu 150.000,- Kč byla vybrána do 4 hodin od spuštění kampaně. Počáteční nadšení bylo neskutečné a během prvních několika dnů se vybralo přes 300.000,- Kč. Tedy dvojnásobek. Klub reagoval zcela logicky a správně tím, že stanovil pro další částky jakési „milníky“ a další bonusové velké odměny v podobě investic do vybavení a provozu klubu. Ač se to zdálo z počátku nemožné, kampaň se poměrně svižně během prvního týdne přehoupla přes půl milionu korun. Atík je zachráněn, hurá!

Negativní ohlasy z neznalosti

Spolu s rostoucí částkou na účtu kampaně se, a asi to nikoho příliš nepřekvapí, začaly ozývat první negativní hlasy. Nejčastěji v duchu: „Já chtěl klub zachránit, ne ho přestavět na palác.“ nebo ještě častěji s ohlasem na půlmilionový milník: „Mělo jít o záchranu klubu, ne si udělat pařbu za půl mega.“

Negativní pocity vyvolává podle mého názoru neschopnost aplikovat na vybranou částku jakousi elementární finanční gramotnost. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak to asi (ale opravdu jen asi, protože neznám podrobnosti kampaně a nejsem součástí realizačního týmu) je s celým tím „půl míčem“.

Když shrnu celou tuhle úvahu. Částka, kterou vidíte, je TRŽBA NIKOLIV ZISK. Není to tak, že celá částka se rovnou vyplatí klubu a ten s tím nemá žádné starosti. Takže prosím, NADÁLE PŘISPÍVEJTE A PODÍLEJTE SE NA SDÍLENÍ, KOMENTOVÁNÍ A „LAJKOVÁNÍ“ celé kampaně.

Doporučené odkazy
Stránka „sbírky“:

www.atikvolaopomoc.cz

Facebook skupina, kde je nezbytně nutné odpovědět při žádosti o vstup na otázku: https://www.facebook.com/groups/167989433225444

Facebook skupina: https://www.facebook.com/AtikVolaOPomoc

Přímý odkaz na kampaň: https://www.hithit.com/cs/project/8886/atik-vola-o-pomoc

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *